Przejdź do treści
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wernisaż wystawy „Trzy odsłony sztuki”

2 lutego 2024 @ 18:00

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki”, będącej rodzajem artystycznego spotkania twórców trzech pokoleń – dziadka, ojca i syna, którzy choć są ze sobą spokrewnieni, prezentują różne wizje artystyczne.

W sumie na wystawie będzie można zobaczyć blisko 90 dzieł, w tym w przeważającej części rzeźby Antoniego i Janusza Bisagów. Obaj artyści, mimo odmiennych temperamentów twórczych i zróżnicowanego czasu aktywności twórczej oraz zmieniających się realiów politycznych, społecznych i życiowych, wzajemnie się uzupełniają i prowadzą artystyczny dialog. Pracują w glinie, szkliwią, wypalają, tworząc prace o tematyce sakralnej i świeckiej, rzeźby przedstawiające i abstrakcyjne. Obok wspomnianych prac na ekspozycję złożą się także fotografie i grafika komputerowa najmłodszego z rodziny Bisagów – Bartosza.
Wystawa Antoniego, Janusza i Bartosza Bisagów z jednej strony przybliża historię rodzinnej twórczości trzech pokoleń artystów, których nazwisko jest doskonale znane we Włocławku.

Różnorodność wystawy „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki” stwarza doskonałą okazję do poszukiwania związków artystycznych, wspólnych motywów i podejmowanych w twórczości tematów, łączących trzy pokolenia Bisagów.

Details

Date:
2 lutego 2024
Time:
18:00
Event Categories:
,

Venue

Płocka Galeria Sztuki
ul. Sienkiewicz 36
Płock, Polska
+ Google Map
Phone
24 364 60 40
View Venue Website

Organizer

Płocka Galeria Sztuki
Phone
24 364 60 40
Email
biuro@plockagaleria.pl
View Organizer Website
Przejdź do treści