Przejdź do treści
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Spotkanie z historią. „Nie tylko Marcelina… Płocczanki dwudziestolecia międzywojennego”

28 listopada 2023 @ 17:00

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na kolejne „Spotkania z historią”. Tym razem porozmawiamy na temat kobiet. Tytuł spotkania brzmi „Nie tylko Marcelina… Płocczanki dwudziestolecia międzywojennego”.

Wysłuchamy dwóch wykładów. Pierwszy z nich wygłosi Katarzyna Sierakowska, profesor w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, badaczka dziejów społecznych XIX i XX w., a w szczególności pierwszej wojny światowej, dwudziestolecia międzywojennego i historii kobiet.

Jej wystąpienie zatytułowane jest „Jeśli nie Marcelina to kto? Emancypowanie się kobiet w I poł. XX wieku”.

Drugi wykład wygłosi Magdalena Bilska-Ciećwierz, Muzeum Mazowieckie w Płocku. Skupi się na temacie „Julia Kisielewska – jej idee wychowawcze i ich realizacja poprzez szkołę płocką”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i emancypacją. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Details

Date:
28 listopada 2023
Time:
17:00
Event Categories:
,

Venue

Muzeum Mazowieckie
Ul. Tumska 8
Płock, Polska
+ Google Map
View Venue Website

Organizer

Muzeum Mazwieckie
Przejdź do treści