Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Podajnik kulturalny POKiS na październik

10 października 2019 @ 15:30 - 27 października 2019 @ 07:00

Mitch & Mitch, koncert piosenek Edith Piaf, Weekend ze Sztuką, prelekcja multimedialna czy Festiwal Themersonów. To tylko niektóre z październikowych propozycji kulturalnych przygotowanych przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Na najbliższy weekend zostały zaplanowane dwa koncerty oraz Weekend ze Sztuką. 11 października na scenie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki o godzinie 19.00 zagra Mitch & Mitch. Bilet w cenie 30 zł można kupić w Bileterii POKiS. W dniach 11 – 12 października najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych pn. „Upcykling z szafy” organizowanych w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS (Atrium Mosty, I piętro). W niedzielę, 13 października, w sali POKiS zabrzmią piosenki Edith Piaf w wykonaniu duetu Lucy & Tom. Cena biletu to 30 zł.

18 października o godz. 18.00 na multimedialną prelekcję zaprasza Andrzej Dorobek. Będzie to specjalna rocznicowa edycja poświęcona pięćdziesięcioleciu festiwalu Woodstock.

We wtorek. 23 października, odbędzie się spektakl „Pół na pól” w reżyserii Wojciecha Malajkata, w którym oprócz reżysera wystąpią; Piotr Polk i Piotr Szwedes. Dochód ze sprzedaży biletów w całości będzie przeznaczony na fundację Pro Aperte, która zajmuje się wspieraniem rodzin i dzieci autystycznych.

W tym roku przypada 10. edycja Festiwalu Themersonów. Będzie trwała od 24 do 27 października. Wśród tegorocznych propozycji specjalnie dla dzieci zostały przygotowane: gra miejska „Stefan na wagarach”, happening „Ulica Themersonów”, wystawa pn. „5 G”, spektakl w reżyserii Mariusza Pogonowskiego „Był gdzieś haj taki kraj”. Ponadto będzie można obejrzeć wystawy („Oda do radości wobec poezji semantycznej Stefana Themersona”, „Oblicza Franciszki Themerson”, „Bez przekazu”, „Blow-up an idea!”), wziąć udział w warsztatach Macieja Woźniaka „Być czasownikiem czyli wolność według Stefana Themersona”, w konferencji Common Room pn. „kryzys/katastrofa/apokalipsa?” oraz w spotkaniach z autorami książek: Andrzejem Białkowskim, Wojciechem J. Bursztą („Jedzie pan Jazz”), Beatą Gromadzką („Themersonowie dzieciom”).

W ramach wydarzenia odbędzie się też kilka koncertów. 24 października o 19.00 wystąpi Kwiat jabłoni, 25 października o 19.00 Nahorny Trio, 26 października o 19.00 Babu Król & Smutne Piosenki oraz Żywiołak 27 października, również o godz. 19.00.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie internetowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów (pokis.pl) oraz na fanpage’u Themerson.pl.

Przypominamy o darmowej aplikacji „MiastO!Żyje” gromadzącej informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku, dostępnej w sklepie Google Play i AppStore.

Szczegóły

Start:
10 października 2019 @ 15:30
Koniec:
27 października 2019 @ 07:00
Wydarzenie Categories:
, , , , , , ,

Miejsce

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów
Jakubowskiego 10
Płock, Polska
Strona internetowa:
www.pokis.pl