Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Wystawa Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne”

1 lipca - 7 sierpnia

Prezentowana w Galerii Kreski wystawa „Widzenie powtórne” to artystyczny projekt Grzegorza Kozery – malarza, twórcy kolaży, absolwenta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, doktoranta Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dla artysty, ten kolażowo-malarski cykl to między innymi odzwierciedlenie jego fascynacji wrażliwością wizualną polskiego artysty, malarza i pisarza Józefa Czapskiego: Podążając szlakiem artysty starałem się upamiętnić jego wędrówkę, a także zbierałem materiały do serii płócien i kolaży, które byłyby artystycznym hommage à Czapski”.
Artystyczną podróż i pracę nad projektem umożliwiło autorowi stypendium „Młoda Polska 2019”, przyznane w ramach konkursu organizowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorami projektu są: Narodowe Centrum Kultury, Festiwal Józefa Czapskiego, Fundacja SUSEIA i Galeria aTAK.

Wystawa „Widzenie powtórne” to niezwykle bogaty zestaw prac, swoisty kronikarski zapis śladów powtórnie zmontowany i ze swobodą zestawiony przez artystę z przywiezionych z Ameryki Południowej : biletów, znaczków, prasy połączonych w intrygujące kolaże, w których odnajdziemy echo bogatej w przeżycia kulturowe i bodźce artystyczne wyprawy. Prezentowane prace to zupełnie nowe i zaskakujące skrawki różnych rzeczywistości, nieznanych dotąd światów i przedziwnych przestrzeni wykreowanych w wyobraźni artysty. Pełne nieoczywistych kadrów, struktur, kolorów dają najlepsze wyobrażenie „nowego świata”, który jest gdzieś tam ciągle przed nami.

Szczegóły

Start:
1 lipca
Koniec:
7 sierpnia
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
plockagaleria.pl

Miejsce

Płocka Galeria Sztuki
ul. Sienkiewicz 36
Płock, Polska
+ Google Map
Telefon:
24 364 60 40
Strona internetowa:
http://www.plockagaleria.pl

Organizator

Płocka Galeria Sztuki
Telefon:
24 364 60 40
Email:
biuro@plockagaleria.pl
Strona internetowa:
http://www.plockagaleria.pl