Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzień Dziecka z POKiSem

31 maja @ 17:30 - 1 czerwca @ 21:30

Darmowy

W dniach 31 maja i 1 czerwca wraz z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim zapraszamy na Dzień Dziecka z POKiSem w formie kina plenerowego. Na parkingu POKiSu odbędą się pokazy filmowe dla dzieci zarówno młodszych jak i starszych. Na ekranie będzie można zobaczyć „Baśnie i bajki polskie”, polską serię animowaną „Basia” oraz film fantastyczno-przygodowy „E.T”. Wstęp do kina jest bezpłatny, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Co ciekawego zaplanować w obecnej sytuacji? Na ten moment miłośnicy filmów skazani są wyłącznie na domowe seanse i nie mogą zabrać swoich pociech na ulubione bajki do kina. Wraz z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim wychodzimy naprzeciw tej sytuacji i w niedzielę oraz poniedziałek zapraszamy najmłodszych na seanse w kinie pod chmurką na parking POKiSu (przy ulicy Jakubowskiego 10, wejście od strony ul. Gradowskiego). To wszystko po to, by nasi najmłodsi poczuli się w ten wyjątkowy dzień normalnie. Oprócz projekcji, przygotujemy przekąski i drobne upominki dla naszych milusińskich.

Co i o której będzie grane?

Dla młodszych dzieci:
31 maja o godz. 17.30 „Basia” (55 min.) – polska seria animowana, kat. wiek: dla każdego
1 czerwca o godz. 17.30 „Baśnie i bajki polskie” (55 min.) – najnowsze animacje krótkometrażowe, kat. wiek: dla każdego

Dla dzieci starszych:
31 maja o godz. 20 „E.T” (115 min) – film fantastyczno przygodowy, kat wiek: 7+
1 czerwca o godz. 20 „E.T” (115 min) – film fantastyczno przygodowy, kat wiek: 7+

Wstęp na seanse do kina plenerowego jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Bileterii POKiS pod numerem telefonu: (24) 366 43 50. Rezerwacji można dokonać w środę do godziny 18 oraz od czwartku do soboty w godz. 10 – 18. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas pokazów zostaną zastosowane wszelkie procedury bezpieczeństwa – aby zachować odstęp między uczestnikami wyznaczymy specjalne strefy. Konieczne jest zasłanianie ust, nosa przez cały pokaz zarówno przez uczestników jak i przedstawicieli organizatora. Przy wejściu uczestnicy zostaną poddani bezdotykowemu mierzeniu temperatury ciała oraz dezynfekcji rąk. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami bezpieczeństwa, które zostały opisane w naszym Regulaminie dostępnym poniżej oraz na terenie pokazu.

Wraz z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim zapraszamy wszystkie dzieci w dniach 31 maja i 1 czerwca na kino plenerowe z okazji Dnia Dziecka. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Rezerwacji można dokonać pod numerem tel. (24) 366 43 50 w środę do godziny 18 oraz od czwartku do soboty w godz. 10 – 18. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin Dnia Dziecka pobrać można klikając w link poniżej:

http://pokis.pl/wp-content/uploads/2020/05/regulamin-dnia-dziecka-w-pokisie-1.docx

E.T. – the Extra-Terrestrial

Jeden z najbardziej przebojowych obrazów w historii światowej kinematografii. Filmowa opowieść o wyjątkowej przyjaźni, pomiędzy Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który zgubił się na Ziemi i próbuje wrócić do domu.
Ten kultowy i ponadczasowy film Stevena Spielberga, który zdobył aż 4 Oscary, wkrótce będzie obchodził swoje 40 urodziny. Mimo tego, nic a nic się nie zestarzał.

reżyseria: Steven Spielberg | scenariusz: Melissa Mathison | Aktorzy: Henry Thomas, Dee Wallace, Peter Coyote, Robert MacNaughton, Drew Barrymore | USA, 115 min. | Premiera: 26 maja 1982 |

gatunek: familijny, przygodowy, fantastyczny

BASIA

Jest adaptacją 4 książek z bardzo lubianej przez dzieci serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.
Basia to sympatyczna, pięcioletnia dziewczynka kojarzona z z poczuciem humoru, charakterkiem, żelkami, które uwielbia i bluzkami w paski. Rezolutna, ciekawa świata z mnóstwem pomysłów na minutę… Nic dziwnego, że wzbudza sympatię najmłodszych. Codzienność Basi przedstawiona w filmie, jest świetnym punktem wyjścia dla nauczyciela/rodziców do poruszenia tak ważnych tematów jak: hobby, współpraca, wartość pieniądza, czy odbiór informacji, reklam kierowanych do dzieci.

reżyseria: Ł. Kacprowicz, M. Wasilewski | Polska 2016-2017, 55 min. 2016-2017 | gatunek: przygodowy/animacja/krótkometrażowy/ekranizacja książki/dla przedszkolaków

Baśnie i bajki polskie + Przytul mnie, Żubr Pompik

Prezentacja wybranych odcinków najnowszych polskich seriali animowanych. Bohaterami dwóch z nich są, m. in. dwa misie – nieco niezdarny, ale czuły Tata i mały Synek (PRZYTUL MNIE) oraz żubrza rodzinka Pompika – najbardziej ciekawskie zwierzęciem w puszczy, które wspólnie ze swoją młodszą siostrą Polinką odkrywa tajemnice lasu.
Baśnie i bajki polskie to ciekawa i pouczająca seria krótkich filmowych opowieści, z których każda oparta jest na innej polskiej legendzie. Królewna Apolejka i Osiołek, na motywach bajki Marii Krüger, mówi o tym jak wdzięk, radość, skromność i afirmacja życia prowadzą do prawdziwego szczęścia. Baśń o drwalu i diable to ekologiczna opowieść o tym, że nie taki diabeł straszny, jak go malują…

Program:
Przytul mnie – 2 odcinki
Żubr Pompik – 2 odcinki
Baśnie i bajki polskie:
Apolejka i jej osiołek
O drwalu i diable

Szczegóły

Start:
31 maja @ 17:30
Koniec:
1 czerwca @ 21:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,

Organizator

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
Strona internetowa:
www.pokis.pl